Колегія Державного космічного агентства України на вересневому засіданні одностайно висунула роботу «Розробка та впровадження у виробництво спектрометрів — телескопів з моніторингу зарядженої радіації високої енергії на навколоземних орбітах » на здобуття премії Кабінету Міністрів України за розробку і впровадження інноваційних технологій. Робота , яка виконувалася протягом останніх десяти років, успішно подолала конкурсний відбір у змаганні з іншими проектами провідних організацій космічної галузі України. До складу авторського колективу увійшли представники ХНУ ім. Каразіна, ИСМА НАН України, і ракетно -космічної промисловості .
Супутниковий спектрометр електронів і протонів СТЕП-Ф є складним наукомістким приладом і включає, зокрема , детекторні шари з кристалів CsI: Tl. На фотографії можна бачити шар Д3, який складається з мініатюрних чутливих елементів і фотодіодів.
Високий рівень технічних рішень, використаних при створенні супутникового приладу СТЕП-Ф, підтверджується наявністю 11 патентів України, Російської Федерації та колишнього СРСР. З цієї тематики опубліковано 39 наукових робіт, присвячених опису приладу і результатами випробувань, як самого приладу, так і його складових частин. Впровадження спектрометра СТЕП-Ф у виробництво підтверджено 11 актами і протоколами автономних, вхідних, стикувальних, комплексних випробувань габаритно- вагового, антенного, лабораторного, технологічного, льотного зразків приладу. За допомогою СТЕП-Ф отримані наукові результати світового рівня, які опубліковані в 11 наукових статтях і збірниках тез конференцій.
Leave a Reply